تشریح برنامه های هفته بسیج درچرام | مقابله با کرونا و خدمت به مردم در رأس برنامه‌ها
امسال با توجه به اینکه در اجرای برنامه‌های حضوری و میدانی محدودیت داریم، عمده برنامه‌های ما در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام،سرهنگ سید علی اصغر پوربهشت فرمانده سپاه ناحیه چرام در کنفرانس خبری مطبوعاتی که صبح پنج شنبه ۲۹ آبان ماه به مناسبت هفته بسیج برگزار شدبا تقدیر از خبرنگاران که در انتشار خبرهای بسیج همکاری داشتند گفت: هفته بسیج، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است.

 

فرمانده بسیج ناحیه چرام ادامه داد:بسیج شبیه به شجره طیبه است زیرا شجره طیبه درختی است که بالنده است و در حال رشد است.

سرهنگ پوربهشت اضافه کرد:بسیج شجره طیبه ای است که در حال ریشه دواندن به اقصی نقاط جهان و شکست دشمنان اسلام است.

وی اظهار داشت: بسیج نیز همچون این درخت بالنده در حال رشد است و دارای ریشه ای عمیق است که ریشه عمیق این درخت اعتقاد و توکل به خداست.

 

وی گفت: بسیج جهانی شکل گرفته و ماموریت های خود را به خوبی انجام داده است که این بسیج جهانی همان فاطمیون، زینبیون، حیدریون، دفاع وطنی، حشدالشعبی، حزب الله و… هستند که تمام این ها تعبیر دیگری از شجره طیبه هستند.

پوربهشت ضمن بیان شعار هفته بسیج «پیشرو در خدمت و امیدآفرین» یادآور شد: فعالیت‌های این هفته در چرام ۵۰ عنوان برنامه با محوریت نهضت خدمت رسانی،کمک مومنانه تهیه و توزیع ماسک،افتتاح دو پایگاه مقاومت،دیدار با خانواده شهدا ،بهره برداری از ۶۰واحد مددجوی کمیته امداد برگزار می شود.

وی اضافه کرد:با همکاری شبکه بهداشت و هلال احمر ودیگر ادارات هر خانواده یک سفیر سلامت و هر خانواده یک رابط سلامت راه اندازی خواهیم کرد.

سرهنگ پوربهشت گفت:پویش ما یک سلیمانی هستیم برای رهبر را را راه اندازی می کنیم .

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا امسال برنامه‌های هفته بسیج متفاوت از سال‌های گذشته و با تمرکز بر خدمت‌رسانی مومنانه و محله محور خواهد بود.

 

وجودی بسیج رفع تهدیدها و تبدیل آنها به فرصت است، بیان کرد: شعاور محوری هفته بسیج امسال “بسیج پیشرو خدمت، امیدآفرین” است. ما تلاش کردیم خدمات بسیج در طول ۴۱ سال اخیر را جمع‌بندی و دسته‌بندی کنیم تا در طول این هفته از طریق رسانه‌ها دریای بی‌کران خدمات ارائه شده به اقشار مختلف مردم اطلاع رسانی و برای

آنها تبیین شود.

سرهنگ پوربهشت گفت: امسال با توجه به اینکه در اجرای برنامه‌های حضوری و میدانی محدودیت داریم، عمده برنامه‌های ما در بستر فضای مجازی برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه هفته بسیج از روز جمعه ۳۰ آبان‌ماه آغاز می‌شود، اظهار داشت: در نخستین روز از هفته بسیج اعزام گروههای جهادی سلامت در طول هفته بسیج به اقشار محروم خدمت‌رسانی خواهند داشت. همچنین در این روز با توجه به کاهش اهدای خون، پویش نذر خون آغاز می‌شود که در طول هفته بسیج ادامه دارد.