بیانیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام ، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج  بیانیه ای صادرکرد.

متن بیانیه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام به شرح زیر است:

سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، وهفته بسیج یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با شیطان زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. جوانانی که از لذات و هوسهای جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا کردند؛ خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند.

آری، بسیج دایره‌المعارف عشق و معرفت است. کتاب سبز ایمان است و قاموس سرخ عشق. کتابی که به قلم حکمت امام بسیجیان، خمینی، نگاشته شد و با شور همت و شعور غیرت بسیجیان امام منتشر شد. امامی که خود معلم و مبلغ فرهنگ بسیجی بود و دغدغه بسیج فرهنگی تا آخر عمر مهمان ذهن آسمانی‌اش بود. معلمی که با مشی و خط زیبای سیاست و گچ سفید دیانتش روی وجدان سیاه دنیای استبداد و ظلم نوشت: ((بسیج لشکر مخلص خداست)).که دفتر تشکّل آن‌را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند… 

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند».معلم و مبلغی که به صفا و خلوص شاگردان بسیجی خود غبطه می‌خورد و خود را کوچک‌ترین دانش‌آموز «مدرسه عشق» به حساب می‌آورد و دعا می‌کرد که در روز رستاخیز در صف شاگردان این مدرسه به سوی بهشت قرب حرکت کند

نقش آفرینی بسیجیان دربرهه های مختلف برکسی پوشیده نیست جهادگران بسیجی همواره پای ثابت کمک به مردم بوده به دنبال شیوع ویروس کرونا و توصیه اکید به ماندن در خانه، علی رغم اینکه این ویروس که تمام جهان را در حالت غیرعادی قرار داده نیز نتوانست جهادگران را خانه نشین و تماشاگر کند.

در این برهه نیز جهادگران بسیجی به سنگر مقابله با کرونا پیوسته و در کنار کادر درمان و با همکاری و همراهی آن‌ها اقدامات قابل توجهی را انجام دادند،آری جهادگران نشان دادند که همواره نقش خود را در راستای آبادانی کشور و آرامش هموطنان ایفا می‌کنند و فقط ممکن است نوع سنگر متناسب با زمان تفاوت داشته باشد. اما ماهیت خدمت رسانی و محرومیت زدایی آن همچنان باقی است و قوی‌تر از گذشته تا نابودی کامل کرونا ادامه دارد.

  ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام وخیل عظیم بسیجیان سلحشور و دلاور این شهرستان در کنار سایر اقشار و نیروهای مسلح مقتدر و با صلابت جمهوری اسلامی ایران تحت پرچم ولایت فقیه و فرماندهی ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای (مدظه العالی) ضمن آمادگی‌ همه جانبه برای پاسخ به هر نوع تهدید، خطر، جسارت، و گستاخی به جغرافیای مقدس ایران اسلامی برخوردار بوده و با توجه قرار دادن ظرفیت‌های منطقه‌ای دشمنان فرا منطقه‌ای در حوزه بازدارندگی دفاعی خود با هوشمندی و هوشیاری امکان هر‌گونه اقدام سخت و تجاوزگرانه را از آنان سلب می‌کنند.