برگزاری جلسه شورای اداری در شهرستان چرام

تاکید فرماندار چرام بر رفع موانع طرح های اقتصادی و تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام برای بهره برداری در دهه فجر امسال
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام، فرماندار شهرستان چرام درجلسه شورای اداری این شهرستان ، که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام برگزار شد ، با اشاره به اینکه ، بیش از ۱۰ طرح و واحد صنعتی در شهرستان چرام وجود دارد که در توسعه و پیشرفت اقتصادی این شهرستان نقش به سزایی دارند گفت : طرح تولید شن و ماسه ، طرح آب معدنی خیمند، کارخانه آرد ، سیلوی ذخیره گندم، طرح فسفات چرام ، شهرک صنعتی ، کارخانه آسفالت، کارخانه تولید پوشال و چندین طرح دیگر از جمله مهمترین طرح هایی است که برای توسعه شهرستان مورد حمایت و رفع موانع قرار گرفتند.

هادی فتاحی اصل با بیان اینکه ، این طرح ها با ارائه تسهیلات جدید، رفع موانع و معارضات اجتماعی و پرداخت بدهی ها به چرخه تولید و خدمت رسانی بازگشتند تا در اشتغال زایی و تئسعه شهرستان خللی وارد نشود افزود : یکی از طرح های مهم شهرستان چرام ، طرح فسفات می باشد که اشتغال در نظر گرفته شده برای کارخانه آهک هیدراته درمرحله اول ۱۲۰ نفر می باشد که با راه اندازی کارخانه های عیارسازی، فرآوری و صنایع وابسته میزان اشتغالزایی مستقیم چند برابر افزایش خواهد یافت.

وی همچنین گفت : به منظور تسریع در روند طرح معدن فسفات در شهرستان چرام، عمده مطالعات معدنی در استان بر اجرا و عملیاتی شدن این طرح متمرکز شده است.

فرماندار شهرستان چرام با بیان اینکه، بالغ بر ۱۸۰میلیارد ریال اعتبار برای اجرای اولیه این طرح اختصاص داده شده است افزود: با برنامه ریزی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته، معدن فسفات چرام به مرور توسعه پیدا خواهد کرد و زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان این منطقه فراهم خواهد شد.

هادی فتاحی اصل با اشاره به موانع و مشکلات پیش روی این طرح، بر همکاری و حمایت نهادهای استانی ، ادارات و نهادهای این شهرستان در مراحل مختلف، به ویژه مراحل آغازین این طرح تاکید کرد و افزود: بعد از اجرای فاز اول طرح، که مربوط به بخش آهکی و تولید آهک هیدراته است در فاز‌های بعد طرح معدن فسفات را عملیاتی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه، بخش معدن به دليل ظرفيت و ذخيره فراوان مي تواند نقش مهمي در توسعه و ايجاد اشتغال اين شهرستان ايفا كند گفت: ذخیره معدن فسفات چرام ۸۰ میلیون تن با عیار ۵/۸ تا ۹ درصد است که با بهره برداری اولیه از این معدن برای ۶۰۰ نفر و در دراز مدت یک هزار و ۲۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

هادی فتاحی اصل با بیان اینکه اقدامات خوبی براي توسعه اين صنعت در شهرستان چُرام برداشته شده و ما هم برای تحقق اين امر تلاش بيشتری خواهیم کرد افزود: حمايت از سرمايه‌گذاران برای سرمايه‌گذاری در معدن فسفات شهرستان چرام، از اولويت‌های كاری مسئولان در این شهرستان است.

گفتنی است، عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال ۱۳۴۹ آغاز که تا سال ۱۳۷۲ به طول انجامید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادیِ این طرح، شروع شد.