اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تغییر وضعیت موجود بازار مرغ به وضع مطلوب تا پایان شهریور شد و گفت: در پایان شهریور باید مردم تغییر را ببینند و اگر بخشی که در این زمینه متولی است تحرک نداشته باشد من تغییرات را شروع می‌کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب، حسین کلانتری ظهر امروز در نشست کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از تناقضات موجود در صحبت‌های اعضای این کمیسیون در رابطه با وضعیت بازار، اظهار داشت: هر دستگاهی از یک جا می‌نالد و مشکلات به هم پاس داده می‌شود اما به طور قطع جلسه آینده به این صورت نخواهد بود و باید گزارش اقداماتی ارائه شود که تغییر شرایط از وضع موجود که تقریبا همه ناراضی هستند را به وضع مطلوب شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه با وضعیت مطلوب خیلی فاصله داریم، افزود: وضع مطلوب زمانی است که بازار ما اشباع شده و توان این را داشته باشیم که به سمت صادرات برویم بنابراین کسانی که چنین نگاهی را ندارند نباید در این جلسات حضور داشته باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما باید نیاز مردم به کالاهایی مانند مرغ را با یک نرخ منصفانه تامین کنیم، گفت: جهاد کشاورزی باید بازسازی و نوسازی واحدهای مرغداری، تکمیل و افزایش ظرفیت واحد‌های فعال و فعال‌سازی واحد‌های راکد را در دستور کار قرار دهد.

کلانتری بیان کرد: ما مدافع تامین سود عادلانه تولیدکننده هستیم بنابراین به هر شکل ممکن از تولیدکنندگان منصف حمایت می‌کنیم اما مخالف اجحاف هستیم و با کسانی که فقط به فکر منافع شخصی خود هستند مشکل داریم و باید برخوردها در این زمینه تاثیرگذار باشد.

وی خواستار بهبود وضعیت موجود شد و عنوان کرد: اتحادیه مرغداران، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و دامپزشکی برنامه زمان‌بندی میزان تولید بر اساس مصرف سرانه را تعریف کنند و جاهایی که مشکل داریم باید ذخیره‌سازی انجام شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اتحادیه مرغداران و جهاد کشاورزی استان خواست برای تامین منابع موردنیاز از صندوق توسعه ملی برای احداث مرغداری‌ها به وزارتخانه مراجعه کنند و ابراز کرد: اگر جایی نیز مشکلی در این زمینه وجود داشت استانداری پیگیری می‌کند.

کلانتری در رابطه با بحث خوراک دام نیز گفت: اقلام اساسی کشور با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین می‌شود که خوراک دام هم از این موضوع مستثنی نیست اما نوع نظارت‌ها و برخوردها ممکن است شائباتی ایجاد کند.

وی در رابطه با بحث اختلاف قیمت ناچیز خوراک دام دولتی و آزاد و شائبه سودجویی واسطه‌ها در این بحث، گفت: متولی این موضوع مشخص است و باید این اخلال ریشه‌یابی شده و بررسی شود که چه کسانی اخلال ایجاد می‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سقف زمان ما برای مشاهده تغییر در وضعیت موجود به وضع مطلوب پایان شهریور است و در پایان شهریور باید مردم تغییر را ببینند و اگر حوزه‌ای که در این زمینه متولی است تحرک نداشته باشد من تغییرات را شروع می‌کنم.

کلانتری در رابطه با خروج تولیدات مرغ از استان هم گفت: نیاز مردم باید اولویت تولیدکننده باشد و با هیچ‌منطقی جور در نمی‌آید که مردم نیاز داشته باشند و کالای تولیدی استان به جای دیگری برود.