ورود بخش خصوصی در سرمایه گذاری فسفات چرام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام،با تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حاج عدل هاشمی پور بلاخره نتایج خودرا روز به روز روشن تر نشان خواهد داد و ورود بخش خصوصی به جهت سرمایه گذاری در این معدن مهم نشان از پیگیری مداوم وایجاد بازار کار برای جوانان چرام دارد.
در نشست شورای معادن کشور به ریاست خداداد غریب پور معاون وزیر ورئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن وصنایع معدنی کشور ( ایمیدرو) وبا حضور استاندار جناب کلانتری برگزار شد معاون عمرانی استاندار بهمراه مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران کل استانداری از حاضرین در نشست بودند.
کلانتری استاندار کهگیلویه و بویر احمد در این نشست اینگونه ابراز نمود :
– این نشست با هدف بررسی ومطالعه ظرفیتهای معادن کشور تشکیل شده که معدن فسفات از مهم ترین بخشهای مورد بررسی این نشست می باشد وی همچنین اظهار داشت :
– مقرر گردیده مطالعات سهمیه بندی واکتشاف معدنی در مسافتی حدود ۱۰ هزار کیلومتر مربع از سطح استان توسط ایمیدرو تا پایان سال جاری انجام پذیرد.
استاندار ضمن با اهمیت خواندن این بررسی ها وچگونگی اهمیت آن در رشد وتوسعه بهره برداری از معادن استان تسریع کرد :
– این مطالعات برای نخستین بار است که در این استان صورت می پذیرد و خروجی این مطالعات میتواند زمینه مشارکت بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در استان سرعت بیشتری ببخشد.
وی مجدد بر اهمیت فسفات چرام اشاره داشتند ومتذکر شدند که :
– معدن فسفات چرام مهم ترین و بزرگ ترین معدن استان است و این اهمیت باعث گردید در این نشست بصورت ویژه دیده شده و برای آن تدابیر مهمی اتخاذ گردد.
کلانتری همچنین افزود :
– مقرر گردید برای هر چه سریعتر انجام گرفتن پروژهٔ فسفات چرام سرمایه گذار خارجی بیش از یک هزار و پانصد میلیارد تومان در این معدن سرمایه گذاری کند.
نماینده دولت در استان تاکید کرد و گفت :
– تاکید شده است در روند اجرایی این طرح مهم وحیاتی تسریع بیشتری صورت پذیرد و مقرر شد مطالعات اکتشافی معادن غیر فلزی شامل گچ ، آهک ، وبوکسیت در سایر نقاط استان تکمیل وزمینه استخراج آنها فراهم گردد.
وی تصریح کرد :
– نشستی در خصوص تعیین تکلیف معادن استان در آینده نزدیک درون استان کهگیلویه و بویر احمد برگزار خواهد شد.
حاصل این نشست هر چه که باشد نشان از تلاش وپیگیری نماینده کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی دارد و جای دارد به جای سنگ اندازی در این مسیر که به توسعه شهرستان چرام منتهی خواهد شد دست برداشته و بهمراه دیگر دلسوزان برای آینده فرزندان این دیار به فکر مساعدت های خود در تسریع راه اندازی معدن فسفات چرام باشیم.