درعرصه خارجی نیزسپاه پاسداران توانسته است برنامه های تجزیه طلبانه آمریکا وتقویت تروریستهارا ناکام کند//مردم نیازمند آسایش وامنیت هستند+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام، حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام در خطبه های این هفته شهر چرام گفت:شكست‏هاى متوالى آمریكا در برابر سپاه پاسداران انقلاب اسلامى یكى از دلایل اصلى تروریستى اعلام كردن سپاه بوده است.

وی افزود:سپاه در همه دوران تحریم توانسته است شعله كار و توسعه را در كشور فروزان نگه دارد.

این مسئول در ادامه بیان کرد: سپاه از عوامل اصلى ضربه‏ گیرى تحریم‏هاى آمریكا علیه ایران بوده است كه خودكفایى بنزین آخرین شاهكار این جریان مقدس و مردمى است.

وی افزود: سپاه و جریان مردمى وابسته به آن در جهان اسلام، محیط خاورمیانه اسلامى و خلیج فارس را براى آمریكا ناامن كرده است.

خطیب جمعه چرام در ادامه گفت: یكى از مهم‏ترین دستاوردهاى سپاه پاسداران بعد از انقلاب اسلامى در حوزه هوافضا، ساخت و به راه اندازى موشك‏هاى مختلف با بردهاى كوتاه، متوسط و بلند بوده است كه همین مسأله باعث شده است تا آمریكا بارها به‏دنبال تحریم موشكى ایران باشد.

وی افزود: در عرصه داخلى، سپاه پاسدران توانسته است تا فتنه‏ ها و توطئه ‏هاى غرب علیه نظام اسلامى ایران را خنثى كند و در عرصه خارجى نیز سپاه توانسته است برنامه ‏هاى تجزیه طلبانه آمریكا و تقویت تروریست‏ها را ناكام كند.

حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد:شاید آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بهتر باشد اقدام‌های فرسایشی را کنار گذاشته و به مصاف مستقیم با ایران بیایند و مشکل را از ریشه برطرف کنند. چنین تغییر رویکردی، کوبیدن بر طبل جنگ است که فعلا نشانه‌ای از همراهی بین‌المللی و حتی همراهی همه نهادهای آمریکایی با آن دیده نمی‌شود.

وی افزود:ما مرد میدان های سخت هستیم آماده ایم تا دشمن را یکبار دیگر اما برای همیشه سر جای خویش بنشانیم.

حجت الاسلام افشار افزود:هنر دیپلماسی و نظامی ایران در این مقطع حساس باید این باشد که به آمریکایی‌ها بفهماند، ایران کاملا آماده دفاع است و به‌قول تیراندازان، خلاصی ماشه را گرفته است؛ اما با تسلط کامل بر رفتارش، منتظر نخستین خطای آمریکایی‌هاست و پس از آن در چکاندن ماشه، تردید نخواهد کرد.

وی افزود:امنیت لازمه ی ابتدایی زندگی بشر هست و اگر امنیت مردم توسط برخی افراد از یک شهر مورد خدشه قرار گیرد باید حاکمیت با شدت با مختلان نظم برخورد کند.
شب گذشته حدود ساعت ۳ شب که مردم در حال استراحت هستند صدای شلیک گلوله باعث نگرانی ورنجش مردم شده است.چرا عده ای بدنبال بدنام کردن این شهرستان با این مردم خوب وصبغه ی خوب دینی هستند.
چهارتا جوانی چنین کاری انجام داده همان ۴ نفر مقصرند .

حجت الاسلام افشار افزود:بنده از شرافت وبزرگی طوایف مختلف وبا اصالت شهر دفاع میکنم در هر طایفه ای چند انسانی که رعایت نمیکنند وجود دارد تسری این مطلب به کل یک طایفه صحیح نیست.

وی افزود:چرا باید زن وبچه ی مردم با وحشت وصدای گلوله از خواب بیدار شوند. و ترس وحشت حاکم شود.

خطیب جمعه چرام با بیان چند نکته گفت:تقاضای من از اعضای محترم شورای تامین که انسان های دلسوز و انقلابی هستند با چنین ناهنجاری هایی بشدت برخورد کنند.

وی افزود:طبق گزارشی که داده اند درگیری از پنجشنبه بازار شروع شده و به شهر کشیده شده است.تقاضای مردم از شهردار چرام این است نسبت به ساماندهی بازار پنجشنبه چرام ورود کند و نظم به این بازار دهند .

امام جمعه چرام در ادامه افزود:بی توجهی به یک مکان عمومی برای افکار عمومی قابل پذیرش نیست.بارها مردم گفتند اما گوش شنوایی برای ساماندهی این بازار نیست . مردم میگویند برای نماز میت یا قرایت فاتحه به قبرستان میرویم اما صدای بلندگوهای این بازار باعث آذار واذیت ما میشود.

وی افزود:مردم نیازمند آسایش وامنیت هستند گلایه های آنها درست است باید نسبت به این مساله توجه جدی صورت بگیرد. اگر قرار باشه کم کاری ها ادامه داشته باشه مطالب وگلایه های مردم صریح تر بیان خواهد شد.

حجت الاسلام افشار در ادامه گفت: برای حقیر رضایت فلان شخص مهم نیست بلکه رضایت خداوند و مردم مومن وانقلابی چرام برایم اهمیت دارد.

انتهای پیام/

تصاویر ضمیمه: