۲۰ تخت به مجموع تخت‌های بیمارستان‌های کهگیلویه و بویراحمد اضافه خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب، غلامعباس سبز ضمن تشکر از زحمات مسؤولان و پرسنل بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اظهار کرد: با توجه به افزایش بیماران دیالیزی در سطح استان و به خصوص در شهر یاسوج و کمبود تخت‌های دیالیز با پیگیری‌های مکرر کار آماده‌سازی برای راه‌اندازی بخش دیالیز مرکز آموزشی درمانی شهدای دولت آباد و بیمارستان شهید جلیل با ظرفیت شش تخت را در دست اقدام داریم که انشاءالله بزودی شاهد راه‌اندازی و خدمت رسانی به بیماران دیالیزی در این مرکز خواهیم بود.

وی ادامه داد: دو تخت به تعداد تخت‌های فعال بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی یاسوج که پیش از این یازده تخت فعال داشت، اضافه شد که در حال حاضر تعداد سیزده تخت فعال در این مرکز درمانی وجود دارد و آماده خدمت رسانی به بیماران دیالیزی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در راستای خدمات رسانی هرچه بیشتر به بیماران تحت درمان این استان ۲ دستگاه دیالیز و ۲ تخت بستری به مجموع تخت‌های بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اضافه شد.

سبز افزود: با توجه به کمبود تخت دیالیز در استان و با اقدامات صورت گرفته در آینده نزدیک ۲۰ تخت به مجموع تخت‌های بیمارستان‌های استان اضافه خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه این بیمارستان علاوه بر بیماران این شهرستان به بیماران دیگر شهرستان‌های همجوار نیز خدمات ارایه می‌دهد، کمبود امکانات و دستگاه دیالیز مشهود بوده که به تخت های موجود، دو دستگاه اضافه شد.

سبز در راستای کمبود تخت های دیالیز ادامه داد: با پیگیری مجدانه ریاست محترم دانشگاه بخش دیالیز بیمارستان شهید جلیل با مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاه های دیالیز در آینده نزدیک آغاز بکار خواهد کرد و دیگر کمبودی به لحاظ تخت دیالیزی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/