غدیر تجلی امامت/به قلم سید قربانعلی موسوی شیرازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام، غدیرتجلی امامت به قلم سیدقربانعلی موسوی شیرازی

شیعه با غدیر شیعه شد و با آن سر سلسله اش تا اقصی نقاط دنیا ادامه یافت وجان های تشنه را از معرفت وجودی خود سیراب کرد.

بیهوده نبود وقتی رسول الله( ص) در روزی به نام غدیر دستان مولی الموحدین علی ابن ابی طالب (ع)را در مقابل اصحاب ویاران خویش بلند کرد و فریاد بر آورد ، هرکه را من مولای اویم علی مولای اوست.

رسول خدا فردای مسلمین را می دید و میدانست از جوهره وجودی مولی امیرالمومنین(ع)سلسله ایی پای خواهد گرفت که تا همیشه تاریخ نگهبان قرآن وعترت خواهند بود و این پای گرفته ها سادات وفرزندان به جای مانده از علی ابن ابی طالب (ع) ودیگر امامان شیعه می باشد.

مسلمین اعیاد بیشماری دارند اما غدیر پیشانی تمامی این اعیاد است وهر شیعه از باب وظیفه دینی موظف است ضمن گرامیداشت این روز بزرگ از فراموش شدن وسرسری گرفتن این روز جلوگیری نماید و تلاش کند که یاد ونام علی (ع)وسلاله او در قلب های مسلمین و به خصوص شیعیان ثبت و ماندگار شود.

علی (ع) یعنی مهر ولایت بر پیشانی دین اسلام واگر اغراق نباشد وجود نازنین علی ابن ابی طالب (ع)دلیل ماندگاری دین مبین اسلام است چرا که در طول همان مدت زمان کم خلافت وی چهره واقعی دین نشان داده شد وبه تمامی دستورات قرآن عمل گردید وتا کنون هیچ خلیفه ایی نتوانسته حتی نیمی از عملکرد امیر المومنین(ع) را به منصه ظهور رسانده و خدمت گذاری مسلمین را یدک بکشد.

وهمین دلیل کافی است تا مارا موظف به حفظ ونگهداری وتبلیغ غدیر خم نماید و فراموش نکنیم از یاد رفتن عید غدیر یعنی فراموشی امامت ، واین پایان دین را رقم خواهد زد.

وقتی مسیحیان اقدام به تعریف وتمجید امام علی (ع) می کنند، بر شیعه واجب شرعی است که از جان مایه گذارد تا همیشه تاریخ عید غدیر بر تارک آن درخشیدن نماید و تلاش نمایند در هزارتوی فریب کاری ها گم نشود. انشاالله

سید قربانعلی موسوی شیرازی روزنامه نگار و فعال فرهنگی رسانه ایی چرام