خطیب موقت جمعه چرام :دشمنان بدانند در صورت خطا راه برگشتی ندارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب ازچرام، حجت الاسلام سید مهدی سبحانی امام جمعه موقت چرام در جمع نمازگزاران چرامی با بیان آیه “یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک …و ان لم تفعل فما بلغت رسالته”
گفت:بنابر روایات متواتر شیعه و سنی این آیه پیش از واقعه غدیر نازل شده است.

وی افزود:مضمون آیه گواه بر اهمیت موضوعی است که پیامبر (ع) مامور به ابلاغ آن شده است
زیرا کوتاهی در ایلاغ آنرا مساوی با بی ثمر بودن کل تبلیغ وی میداند.

خطیب موقت چرام افزود:می دانیم که درسال پایانی حیات رسول اکرم عمده احکام و معارف دینی و لو اجمالا بیان شده بود و حکمی به این اهمیت وجود نداشت که اصل تبلیغ آن حضرت را به خطر بیاندازد.
و همچنین از آیه فهمیده می شود حکم مزبور مربوط به مسائل سیاسی و حکومتی است .زیرا کافران شدیدا با آن مخالف بودند.

وی افزود:با همه این توضیحات روشن میشود،موضوعی که در آیه تبلیغ پیامبر مامور ابلاغ آن شده است امامت و و جانشینی حضرت علی (ع)پس از وی می باشد ((انا مدینه العلم و علی بابها.

خطیب موقت چرام با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با هیات دولت,اظهار کرد:
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای این دیدار با تبریک عید سعید غدیرخم و سالروز ولادت حضرت امام موسی بن جعفر علیه‌السلام و همچنین هفته دولت، و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفتند هفته دولت شاخص و نشانه ای است که با یادآوری خدمات و تلاش های یک‌سال گذشته، از یک طرف می تواند مایه دلگرمی باشد و از طرف دیگر، چنانچه این تلاشها با دو شرط مهم «حرکت جهادی» و «نیت الهی» همراه شود، زمینه ساز برکات زیادی در جامعه خواهد شد.

وی افزود:حضرت آیت الله خامنه‌ای یکی دیگر از برکات هفته دولت را «ارزیابی اعضای دولت از عملکرد یک‌ساله خود و نقاط قوت و ضعف آن» برشمردند و افزودند: مسئولان باید دوران مسئولیت را که یک لطف الهی برای خدمت به مردم است، قدر بدانند و از این طریق، برای عرصه بسیار دشوار آخرت زاد و توشه فراهم کنند.

وی در ادامه افزود:ایشان با اشاره به گذشت شش سال از عمر دولت، تأکید کردند: دو سال باقیمانده از دوران دولت، مدت زمان کمی نیست و باید به دور از گرفتار شدن در برخی آفات، مسائل مهم کشور را «اولویت بندی»، و اولویت‌ها را یک به یک پیگیری کرد.

حجت الاسلام سبحانی در ادامه بیان کرد:رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از آفات دولتها در طول سالهای مختلف را «گرفتار شدن به فروع و حواشی» دانستند و گفتند: دولت در این دو سال باقیمانده، از حواشی و مسائل فرعی که متأسفانه با ظهور فضای مجازی، امکان آن بیشتر هم شده است، فاصله بگیرد و مسائل اصلی را در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی گفت:رهبر انقلاب دو اولویت اصلی کشور را «اقتصاد» و «فرهنگ» برشمردند و در سخنانشان درباره موضوع اقتصاد با اشاره به تأثیرگذاری مشکلات موجود برطبقات ضعیف و متوسط، تولید داخلی را کلید اصلی حل این مشکلات خواندند و افزودند:البته به‌دست آوردن و چرخاندن این کلید در قفل مشکلات اقتصادی آسان نیست اما باید این کار را انجام داد.

این خطیب ادامه داد:رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:سرلشکر باقری_با وجود تمامی توطئه ها _دسیسه ها جنگ تحمیلی و ایجاد نا امنی …بحمدالله امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار به ویژه در ماه های اخیر نمایان شده و هر چه از قدمت انقلاب اسلامی میگذرد قدرت او بیشتر نمایان می شود.

وی در ادامه عنوان کرد:در بحث پهپاد ها که هیمنه آمریکا را در هم شکستیم.

خطیب موقت چرام افزود:در بحث نفتکش بود که آنها نفتکش را ربودند ماهم جلوی آنها را گرفتیم و با اقتدار و صلابت انقلاب اسلامی توانستیم نفتکش ایران را از دست آنها بگیریم و آلان حرف اول را در منطقه ایران می زند.

وی افزود:و این را بدانند که اگر از این به بعد بخواهند دست از پا خطا کنند و غلطی از آنها سر بزند برگشتی برای آنها نخواهد بود و سرنوشت انها را جور دیگری رقم خواهیم زد.

حجت الاسلام سبحانی افزود:اقتدار ایران اسلامی به همت مردم عزیز و مقاومت آنهاست ,به وفاداری انهاست به انقلاب و نطام و رهبری و.
اقتدار ایران اسلامی به نیرو های نطامی است از جمله سپاه مقتدر ,ارتش دلاور ,نیروی نطامی و انتظامی.

انتهای پیام/