خطیب جمعه دیشموک :امام حسین (ع)دربرابر دشمنان ومسخ دین سازش نداشت وما باید درس بگیریم ومسئولین بایستی درس بگیرند ودربرابر دشمنان مقاوم باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب، حجت الاسلام علی اکبر راوند امام جمعه شهر تعهد محکم در قبال وعده های نسیه اروپاییدیشموک در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ماه محرم،ماه عزای امام حسین(ع) گفت: ضروری است که در تاسوعا و عاشورا برای امام حسین(ع) با اقداماتی همچون نصب پرچم عزا در جلوی خانه و پوشیدن پیراهن مشکی و بستن مغازه ها در آن دو روز عزادار باشیم.
وی با اشاره به سخنان مسئول جنبش اسلامی مردمی حماس افزود:در نامه ای که اسماعیل هنیه به مقام معظم رهبری نوشتند ایران را به جلودار مبارزه با دشمن خواندند و برای عمر با برکت مقام عظمای ولایت دعا کردند و این مهم کارآمدی ولایت فقیه را به همگان ثابت می کند.
راوند گفت: ایران اسلامی از اول انقلاب حامی و کمک کار جبهه های مقاومت و مردم فلسطین بوده است.
امام جمعه دیشموک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص عدم اعتماد به اروپایی ها گفت: در مقابل وعده های نسیه اروپایی تعهد محکم بگیرید زیرا اروپایی ها در بزنگاه ها حامی آمریکایی هاست.
راوند در خصوص حمله پهپاد های اسرائیلی و ساقط شدن در جنوب لبنان گفت: تجاوز به حریم هوایی لبنان باعث ساقط شدن وسایل نقلیه و نیروهای اسرائیلی شده است.
وی افزود: این پاسخ آخر حزب الله لبنان نیست و در صورت تجاوز رژیم اسرائیلی پاسخ های کوبنده تری داده خواهد شد.
خطیب سیاسی عبادی جمعه شهر دیشموک با اشاره به روز عاشورا گفت: امام حسین(ع) زندگی با ظالمان را جز ننگ و محنت نمی دانست و این درس عاشوراست که باید در برابر انسان های ظالم سازش نداشته باشیم و در برابر دشمنان اسلام از جان و مال خود همچون امام حسین(ع) هزینه کنیم.
وی افزود: امام حسین(ع) در برابر دشمنان و مسخ دین سازش نداشت و ما باید درس بگیریم و مسئولین بایستی درس بگیرند و در برابر دشمنان مقاوم باشند.
امام جمعه شهر دیشموک با اشاره به آسیب های کارهای فرهنگی در بخش دیشموک گفت: ما باید در دیشموک اتحاد داشته باشیم و با اتحاد زمینه پیشرفت بخش و حل مشکلات ر داشته باشیم.
راوند با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و عدم تکمیل پروژه گاز گفت: مسئولین محلی ، مدیر گاز شهرستان و مدیرعامل گاز استان تدبیری بیندیشند و مشکل گاز را تا قبل از فصل سرما حل کنند و نصب کنتور را عملیاتی سازند.