برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کهگیلویه تجلیل شدند+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارجنوب، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور شرکت‌کنندگان جشنواره در دهدشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی در این مراسم اظهار داشت: جامعه متعالی اهل مطالعه است ترویج فرهنگ کتاب به رشد جامعه در حوزه‌های مختلف کمک می‌کند.

امام جمعه دهدشت گفت: ترویج فرهنگ مطالعه همچنین منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های گوناگون خواهد شد.

وی با بیان اینکه مطالعه در فضای مجازی کارایی لازم را ندارد، گفت: در فضای مجازی مطالب کاذب و صادق در هم آمیخته است و قابل تشخیص نیست.

حسینی با بیان اینکه دروازه فضای مجازی به روی همه مطالب باز است، تصریح کرد: این فضا اطلاعات ناقص به خورد مخاطب می‌دهد و فرد را دچار جهل مرکب می‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه گفت: بهترین روش برای دستیابی به اطلاعات کنترل شده ترویج مطالعه کتاب است.

عیسی روح‌الامین با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ کتابخوانی و کتاب‌های سیره ائمه اطهار برگزار شد.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه از شرکت دو هزار و ۷۹۹ نفر در جشنواره کتابخوانی خبر داد و افزود: از این تعداد ۵۷۱ نفر در بخش کودک و نوجوان، ۷۱۶ نفر در بخش جوان و بزرگسال و یکهزار و ۳۹۹ نفر در بخش الکترونیکی با یکدیگر رقابت داشتند.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت در این جشنواره نسبت به سال گذشته ۴۸ درصد رشد داشت، افزود: ۲۲ شرکت کننده به عنوان برگزیده شهرستانی معرفی شده است.

انتهای پیام/